logo
  • +38(057) 734-98-57
  • sales@energo.kh.ua

Монтаж врізних перетворювачів електроакустичних, налагодження вузлів обліку

mounting-mortise-convertersДля створення вузлів обліку рідин і газів на трубопроводах великого діаметра із застосуванням ультразвукових витратомірів, фахівцями компанії ПрАТ “Енергооблік” застосовується оригінальна технологія (методика, набір інструментів і пристосувань) для монтажу урізних перетворювачів електроакустичних (ПЕА) в стінки трубопроводів.

Для високоточної розмітки точок входу / виходу акустичних каналів на поверхні трубопроводу і проведення операцій свердління використовується технологічне пристосування – ПУВДД. Це дозволяє проводити роботи як на круглих трубопроводах, так і на трубопроводах з вираженою еліптичності.

mounting-mortise-converters2Роботи виконуються зі зливом рідини (з випорожненням трубопроводу) або без зливу рідини з трубопроводу, тобто без зупину процесу перекачування рідини.

Вимоги до трубопроводу:
– Матеріал: сталь або чавун;
– Номінальний діаметр від 200 до 4000 мм;
– Вид, що транспортується по трубопроводу речовини неагресивні рідини (вода, теплоносій, нафта і т.д.).

При проведенні робіт на порожньому трубопроводі, виконуються операції:

  • кріплення монтажного пристосування ПУВДД на трубопроводі;
  • розмітка центрів отворів для установки ПЕА;
  • свердління отворів в стінках трубопроводу під заданими кутами до поздовжньої осі труби;
  • контроль співвісності отворів з використанням лазерних технологій;
  • приварка патрубків-власників для ПЕА;
  • вимір геометричних розмірів акустичних каналів;
  • установка ПЕА.

Операції фрезерування, установки / вилучення ПЕА виконуються зі збереженням герметичності трубопроводу. Перевагою застосовуваної технології є можливість прокладки акустичних каналів під малими кутами (45 °) по відношенню до поздовжньої осі трубопроводу, що сприяє підвищенню точності вимірювань малих витрат рідини і газу. Крім того, в трубопроводі можуть бути організовані одночасно кілька (до 5) акустичних каналів, що сприяє зниженню похибок обліку.

Дана технологія може бути використана для організації обліку рідини і газу в трубопроводах великого діаметру за допомогою багатоканальних ультразвукових витратомірів з відносною похибкою 0,25 – 0,5%.